Leo Borlovan a încheiat pe locul secund în warm up-ul clasei KZ din Cupa României

Vizualizări: 10796

Leo Borlovan a încheiat pe locul secund în warm up-ul clasei KZ din cadrul Cupei României la karting.

După ce sâmbătă s-a clasat pe locul secund în prima manșă calificativă și a câștigat-o pe cea de-a doua, Leo Borlovan a încheiat astăzi pe locul secund în warm up-ul de dinaintea celor două manșe de concurs programate în această după-amiază.

Tânărul pilot timișorean a oprit cronometrul într-un personal best de 54.48 secunde, fiind cu doar 0.24 în spatele lui Darius Cotiga. De altfel, duelul de azi nu este altceva decât continuarea a ceea ce am văzut pe parcursul întregului weekend de la Bacău.

Leo Borlovan

Ruslan Myronov a încheiat pe trei în warm up, ucraineanul semnând un personal best în 55.10 secunde. Al patrulea a sosit Trifu Nicolae Mihai, cu un tur cronometrat în 55.23. Vlad Petri a încheiat top cinciul, cu 1:47.12, în timp ce, Doru Sechelariu nu a luat parte la warm up.

Multiplul Campion Național de Karting, Leo Borlovan, a revenit spectaculos pentru a participa la Cupa României. După o pauză de 5 ani, în care s-a dedicat automobilismului sportiv, Leo a revenit la clasa regină a karting, grație sprijinului oferit de colaborarea clasică deja dintre cluburile ABAS și BRT.

Acțiunea din Bacău va continua în această după-amiază atunci când vom avea cele două manșe ale clasei KZ care vor determina învingătorul din Cupa României.

Mai multe știri despre Campionate de Karting găsiți AICI.