Verstappen și-a distrus un pantof în decursul cursei sale fenomenale pentru P2 la COTA

Vizualizări: 10225

Max Verstappen a dezvăluit că a tras atât de tare în cursa sa de recuperare, terminând pe doi la Austin, încât și-a distrus o pereche de pantofi de cursă F1.

Max a tras atât de tare în cursa de la COTA încât și-a distrus pantofii.

Pilotul Red Bull a plecat de pe 18, urcând, într-o cursă fenomenală până pe poziția a doua.

„A fost puțin neașteptat, dar am avut un start bun, un prim tur bun, apoi imediat am urcat pe P5, pe P4, am putut pur și simplu să urmăm liderii și am avut un ritm bun.

„Am făcut decizia corectă, un undercut asupra lui Valtteri, iar de acolo a fost posibil să ne ocupăm mai atent de cursa noastră.

„Sunt foarte fericit. Mi-am distrus pantoful, atât de tare am tras, dar a fost un sentiment bun.”