Merpano Banner ART Banner Your Banner Alpha Oils Banner KMS Banner Yato Banner
More

    Merpano Banner Radical ART Banner Your Banner Alpha Oils Banner Yato Banner

    Latest Posts

    Retrospectivă 2018. Podiumurile finale în campionatele dedicate Automobilelor Istorice

    În 2018, pe lângă Campionatul Național de Raliuri Istorice Dunlop și Campionatul Național de Viteză în Coastă pentru Istorice Dunlop, familia istoricelor s-a îmbogățit cu încă un membru. Campionatul Național de Viteză pe Circuit pentru Istorice, o competiție care a fost prezentă, în premieră, la Gala Campionilor FRAS.

    CAMPIONATUL NAȚIONAL DE VITEZĂ PE CIRCUIT PENTRU ISTORICE

    Categoria Regularitate pe Circuit:


    1. Radu Gurămultă (Porsche 911 Targa)
    2. Adrian Florin Georgescu (Toyota Celica)
    3. Mihai Popescu (Dacia 1100)

    Categoria Regularitate pe Circuit pentru Cabriolet:


    1. Radu Gurămultă
    2. Bogdan Rădulescu (Mercedes W113)
    3. Ovidiu Ionescu (Morgan +4)

    Categoria Regularitate pe Circuit pentru Coupe:

    Cătălin Bădăuță a sărbătorit titlul alături de soția sa.

    1. Cătălin Bădăuță (Porsche 944S)
    2. Teodor Gabriel Hnatec (Chevrolet Corvette C3)
    3. Adrian Florin Georgescu (Toyota Celica)

    Categoria Regularitate pe Circuit pentru Sedan:


    1. Gheorghe Necula (BMW 1602)
    2. Cristian Luca
    3. Mihai Popescu

    Categoria Viteză pe Circuit:


    1. Cătălin Cedric Ghigea (Alfa Romeo Alfetta GTV)
    2. Costin Gănescu (Fiat X1/9)
    3. Șerban Enache (Alfa Romeo Giulia Sprint GT)

    CAMPIONATUL NAȚIONAL DE VITEZĂ ÎN COASTĂ PENTRU AUTOMOBILE ISTORICE

    Clasa A2+B2:


    1. Adrian Bortică (BMW 1602)
    2. Dorin Alexandrescu (Volkswagen Golf GTI)
    3. Marian Comșa (Innocenti Mini Cooper)

    Clasa A3+B3:


    1. Cătălin Cedric Ghigea (De Tomaso Pantera și Alfa Rometo Alfetta GTV)
    2. Gunther Graef (BMW 2002)
    3. Lorincz Borbely (BMW 1602)

    Categoria Istorice:


    1. Cătălin Cedric Ghigea (De Tomaso Pantera și Alfa Rometo Alfetta GTV)
    2. Dorin Alexandrescu (Volkswagen Golf GTI)
    3. Adrian Bortică (BMW 1602)

    CAMPIONATUL NAȚIONAL DE RALIURI ISTORICE

    Clasa I2:

    1. Andrei Agapian/Andrei Georgescu (Volkswagen Golf 1)
    2. Dorin Alexandrescu/Cristian Ancuța (Volkswagen Golf 1)

    Clasa I3:


    1. Petru Constantinescu/Radu Mărginean (Opel Ascona)
    2. Lorincz Borbely/Levente Kovacs (BMW 1602)
    3. Cătălin Cedric Ghigea/Radu Gurămultă (Abarth 124 CSA Rally)

    Categoria Istorice:


    1. Dorin Alexandrescu/Cristian Ancuța (Volkswagen Golf 1)
    2. Petru Constantinescu/Radu Mărginean (Opel Ascona)
    3. Lorincz Borbely/Levente Kovacs (BMW 1602)

    • Sursa: FRAS
    • Photocredit: Rally Cow


    Crezi că poți prezice rezultatele curselor următoare?
    Dacă reușești, noi te premiem!

    Primii 3 participanți care prezic corect rezultatele vor primi gadget-uri cool după fiecare cursă, iar la finalul sezonului punem la bătaie 2 bilete la Marele Premiu al Ungariei din 2022, un voucher Pirelli în valoare de 1500 RON și un abonament de un an la F1TV.

    Ce mai aștepți? Înscrie-ți predicțiile în GP24 PRONOCONTEST începând cu data de 9.07.2021!


    Nu pierdeti ultimele stiri din lumea uimitoare a motorsportului cu aplicatie GP24.
    Don't miss out on the latest news from the world of Motorsports with the GP24 App.

    Cu noua aplicatie GP24 primiti ultimele stiri direct pe dispozitivul mobil, 100% gratuit / Nu este necesara inregistrarea.
    With the New GP24 App you receive the latest news direct on your mobile device, 100% free / No need to register.

    Pentru/For Android: Faceti clic aici / Click here.
    Pentru/For iOS: Faceti clic aici / Click here.

    Merpano Banner Radical ART Banner Your Banner Alpha Oils Banner Yato Banner

    Latest Posts

    License-1 License-2 Your Banner Nankang-1 Nankang-2

    Don't Miss