Penultima etapă din Tier 1 al F1 2019 Romanian Championship a avut loc pe varianta virtuală a circuitului Interlagos din Brazilia.
Cursa a fost una spectaculoasă, aceasta fiind marcată numeroase dueluri, momente la limită și de trei ieșiri ale Safety-Car-ului. Numele precum David sau Alex Piriță au trebuit să renunțe la cursă din cauza problemelor de conexiune.
Manșa a fost câștigată de Legend, aducând astfel o nouă reușită pentru Renault. Adi-Mercedes reușește să termine pe 2 grație penalizărilor primite de cei din fața sa. Lair-Haas închide podiumul etapei.
Piloții din TOP 10 sunt: Cozmin-Toro Rosso, DS-RED Bull Racing, Buattila-Williams, Tudor900, VladRed-Haas, HostileN1-Red Bull Racing și VladiOG-Alfa Romeo.
Ultima cursă din sezonul 2 al Tier 1 din F1 2019 Romanian Championship se va desfășura la Abu Dhabi pe data de 17 Iunie, live pe canalul de Twitch: Cosmiin62.
Sursa:
Photocredit:
Ați ajuns la finalul articolului. Echipa GP24 vă mulțumește pentru că l-ați citit și speram că v-a plăcut conținutul. Pentru mai mult content de calitate, știri și articole pertinente scrise de oameni pasionați de motorsport, vă recomandam să aruncați o privire pe pagina noastră de Facebook GP24 și să ne dați un like/follow pentru a fi mereu la curent cu noile evenimente din lumea motorsportului.