Merpano Banner ART Banner Your Banner Alpha Oils Banner KMS Banner Yato Banner
More

    Merpano Banner Radical ART Banner Your Banner Alpha Oils Banner Yato Banner

    Latest Posts

    Campionatul Naţional Klausenburg Retro Racing, Rezumat etapa a III-a.

    Campionatul Naţional Klausenburg Retro Racing desfășurat sub egida Federației Romane de Automobilism Sportiv şi-a consumat în weekend-ul ce tocmai a trecut etapa a III-a anului competițional 2020, pe circuitul Transilvania Motor Ring.

    Etapa s-a desfășurat pe timp de zi, la start aflându-se un număr de 36 de echipaje.

    La Grupa Clasice Clasa 1 s-a impus Vlad Chivaran urmat de Iulian Aldoiu la volanul unui Trabant si Nicolae Hasegan la volanul unei Dacia 1300 an fabricație 1970, la Grupa Clasice 2 duelul a fost câștigat de Ciprian Strugariu la volanul unui Triumph Spitfire, iar duelul la Grupa Clasice Clasa 3 a fost câștigat de un BMW E30 cabrio pilotat de Radu Crisan.  Grupa Clasice 5 s-a dat între Nicusan Mihai şi Marco Chiorean, câștig de cauză având cel din urma la volanul unui BMW M5.

    La Grupa Modificate Clasa 1 câștigătorul grupei a fost Valentin Lazar la volanul unei puternice Dacia 1300.

    Grupa Modificate 3 a adus in prim plan un duel extrem de interesant intre Dacia 1310 condusa de Marius Todea si Toyota MR 2 condusa de Ciprian Cojocaru. Învingător al acestei clase fiind Ciprian Cojocaru.

    Grupa Modificate 4 i-a avut în prim plan pe Gabor Tamas şi Dreghici Cosmin, de data aceasta cele 9 puncte aferente locului 1 au fost adjudecate de Gabor Tamas. Grupa Youngtimer 1 a găzduit duelul interesant si frumos intre Ciprian Ciausu si Zoltan Kiss, locul 1 fiind ocupat de Ciprian si a sa Toyota Paseo. Grupa Rally 2 a fost câștigata de Andrei Manache la volanul unui BMW E36 urmat de Alin Boanta si lasai Adrian ambii conducând autoturisme de competiție marca VW Golf.

    Mulțumiri partenerilor: MBA Eco Partner, PMA Invest, Auto Shift, Ramex, Metalubs si Mas Rent a Car.

    Clasament Campionatul National KRR 2020 dupa Etapa 3

    Grupa Clasice Clasa 1

    1. Vlad Chivaran            Mini Cooper                             36p.
    2. Iulian Aldoiu              Trabant                                      16p.
    3. Hasegan Nicolae       Dacia 1300                                14p.
    4. Radu Dumitru            Oltena Club 12 TRS                  8p.

    Grupa Clasice Clasa 2

    1. Ciprian Strugariu          Triumph Spitfire                         26p.
    2. Cristian Savin               BMW E30                                      26p.
    3. Matinca Marius            Honda Civic                                 8p.

    Grupa Clasice Clasa 3

    1. Blomer Dietmar        Opel  Manta                             23p.
    2. Radu Crisan               BMW E30                                  18p
    3. Adi Harsan                 Mercedes-Benz 190                17p.
    4. Deceanu Liviu           Mazda                                        6p.

    Grupa Clasice Clasa 4

    1. Kadar Lorand             BMW E30                                18p.
    2. Marius Musat            BMW E30                                17p.

    Grupa Clasice Clasa 5

    1. Marco Chiorean             BMW M5                                    36p.
    2. Ioan Plamadiala             Mercedes-Benz 190                  28p.
    3. Nicusan Mihai                BMW 750                                    16p.
    4. Vlad Velicu                      BMW 840ci                                 8p.
    5. Pausan Ioan                   Citroen XM                                  7p.
    6. Marius Musat                BMW 633 CSI                              6p.

    Grupa Modificate Clasa 1

    1. Lazar Valentin                 Dacia 1300           36p.
    2. Dumitru Cristian             Oltcit Club            16p.

    Grupa Modificate Clasa 2

    1. Ciprian Pop                        Dacia 1300            17p.
    2. Sirbu Sorin                         VW Jetta                15p.
    3. Dumbrava Alex                 Dacia 1300             12p.
    4. Nistorescu Eugen             Honda Civic           9p.
    5. Dan Hoha                           BMW E30              9p.

    Grupa Modificate Clasa 3

    1. Marius Todea                Dacia 1310                 16p.
    2. Ciprian Cojocaru            Toyota MR2               9p.
    3. George Tulbure              BMW E30                   8p.

    Grupa Modificate Clasa 4

    1. Tamas Gabor                     Audi   80               34p.
    2. Cosmin Dreghici                VW Golf  2           34p.
    3. Alexandru Rusu                 Toyota  MR2        7p.
    4. Delia Lazar                          VW Polo               6p.

    Grupa Youngtimer 1

    1. Zoltan Kiss                      Daihatsu Gran Move          26p.
    2. Ciprian Ciausu               Toyota Paseo                       18p.

    Grupa Youngtimer 2

    1. Bogdan Ganea               Audi A3                                36p.
    2. Radu Oltean                  Subaru Impreza                   25p.
    3. Remus Sarbu                 Audi A4                                 8p.
    4. Liviu Chesches               BMW E36                             7p.

    Grupa Rally 1

    1. Ciupu Alexandru        Dacia 1300                       18p.
    2. Ferencz Lorant            Honda Civic                     9p.

    Grupa Rally 2

    1. Adrian Lasai                     VW Golf                                    29p.
    2. Boanta Alin                      VW Golf                                    23p.
    3. Manache Andrei             BMW E36                                 18p.
    4. Mircea Cozos                   BMW 520                                 11p.
    5. Bizoi Dragos                     VW Golf                                     9p.
    6. Zamfirescu Cornel           Honda Civic                               9p.
    7. Lucian Tugulea                 BMW E36                                  8p.
    8. Neumann Alexandru       VW Golf                                     6p.

    Grupa Rally 3

    1. Sorin Botez                        Mitsubishi Lancer Evo 6           27p.
    2. Gabriel  Popescu              Audi A3                                        17p.
    3. Gherghenescu Remus     Formula Renault                         8p.


    Crezi că poți prezice rezultatele curselor următoare?
    Dacă reușești, noi te premiem!

    Primii 3 participanți care prezic corect rezultatele vor primi gadget-uri cool după fiecare cursă, iar la finalul sezonului punem la bătaie 2 bilete la Marele Premiu al Ungariei din 2022, un voucher Pirelli în valoare de 1500 RON și un abonament de un an la F1TV.

    Ce mai aștepți? Înscrie-ți predicțiile în GP24 PRONOCONTEST începând cu data de 9.07.2021!


    Nu pierdeti ultimele stiri din lumea uimitoare a motorsportului cu aplicatie GP24.
    Don't miss out on the latest news from the world of Motorsports with the GP24 App.

    Cu noua aplicatie GP24 primiti ultimele stiri direct pe dispozitivul mobil, 100% gratuit / Nu este necesara inregistrarea.
    With the New GP24 App you receive the latest news direct on your mobile device, 100% free / No need to register.

    Pentru/For Android: Faceti clic aici / Click here.
    Pentru/For iOS: Faceti clic aici / Click here.

    Merpano Banner Radical ART Banner Your Banner Alpha Oils Banner Yato Banner

    Latest Posts

    License-1 License-2 Your Banner Nankang-1 Nankang-2

    Don't Miss