Home Turisme Nascar NASCAR Clash la L.A. Coliseum – rezultate curse și LCQ

NASCAR Clash la L.A. Coliseum – rezultate curse și LCQ

Vizualizări: 18604

23 de mașini au fost pregătite pentru NASCAR Busch Light Clash 2022 de la Los Angeles Memorial Coliseum.

Șase curse de mare acțiune au stabilit grila pentru evenimentul principal NASCAR Busch Light Clash 2022 și au trimis acasă 13 piloți ghinionști. Kyle Busch, Tyler Reddick, Justin Haley și Joey Logano au câștigat fiecare dintre cursel din pole. Calificările cu ultima șansă au fost sălbatice cu contact constant și mai multe steaguri galbene. Denny Hamlin a câștigat primul LCQ, în timp ce Ty Dillon a câștigat al doilea LCQ, doar pentru a fi descalificat pentru că a sărit startul la repornirea finală.

Harrison Burton i-a luat locul lui Dillon în cursa Feature. Fostul campion din NASCAR Cup Series Kurt Busch trebuie să fie cel mai mare nume eliminat, pierzând spectacolul după ce a ieșit din LCQ nr. 2. Martin Truex Jr. va lua punctele provizorii, pretinzând al 23-lea și ultimul loc de pe grilă.